اولین ساختمان دو طبقه چاپ سه بعدی هند

بزرگترین شرکت ساختمانی ndia ، L&T Construction ، یک ساختمان دو طبقه با مساحت ۶۵ متر مربع را از بتن با تقویت کننده انتگرال چاپ کرده است.ادعا می شود اولین سازه نزدیک چنای هند است که با کد ساختمان هند سازگار است.

L&T مخلوط قابل چاپ بتن را بر اساس مواد موجود در محل خانه توسعه داد.

معاون اجرایی ارشد L&T ، MV Satish گفت: “چاپ بتن سه بعدی یکی از مخلان فناوری است که امکان تعریف مجدد بنیادی روش های ساخت را دارد و من بسیار خوشحالم که با نشان دادن مهارت روزافزون خود در چاپ سه بعدی ، در موقعیت های خوبی قرار داریم تا مرزها را برای ساخت اتوماتیک رباتیک کنترل کنیم.

چاپگر توسط سازنده دانمارکی ، Cobod تهیه شده است. چاپگرهای آن برای اولین بار در سه بعدی چاپ در آلمان (https://www.bimplus.co.uk/technology/peri-builds-3d-printed-house-germany/) و آفریقا مورد استفاده قرار گرفته است.

کوبود گفت: استفاده از L & T از بتن معمولی قابل توجه است زیرا تا به امروز بیشتر ساختمانهای چاپ سه بعدی با ملات های مخلوط آماده ساخته شده اند ، كه حداكثر اندازه ذرات آنها ۴ میلی متر است و به طور كلی مقاومت كمتری نسبت به بتن دارند. كوبود گفت ، این امر می تواند باعث شود كه سازه های چاپ شده با خمپاره ها از نظر قوانین ساختمانی نادیده گرفته شوند.

Henrik Lund-Nielsen ، بنیانگذار کوبود گفت: “پروژه L&T Construction گام بزرگی برای پیشرفت صنعت ما در مقیاس جهانی است.”

“نه تنها این پروژه نشان می دهد که بیشتر شرکت های ساختمانی معمولی از چاپ سه بعدی اقتباس می کنند ، بلکه چاپ سه بعدی بتن واقعی ساخته شده توسط L&T بسیار کارمهمی بوده است ، زیرا این امر به کاهش بیشتر هزینه ها نیز کمک می کند. این امرکه L&T بتن قابل چاپ سه بعدی و تقویت افقی و عمودی یکپارچه را در ساختمان ایجاد کرده بسیار کار چشمگیر و قابل توجهی است.

منبع این مقاله: سایت خبری +BIM

مطالب مرتبط

کمپانی آمِی ، به عنوان ارائه دهنده خدمات نگهداری از بزرگراه های کنت ، مرحله دوم آزمایش پهپاد را آغاز کرده است که مناظر دارای بزرگراه های اطراف شبکه را بررسی می کند و نقایص و مشکلات موجود  در زیرساخت های برق و آب در شهرستان ها را شناسایی می کند. این انجمن شامل تعدادی […]

پهباد کمپانی آمِـی برای اسکن و بررسی مناظر و تاسیسات کِنت مورد استفاده قرار گرفته است

آغاز نظارت Aecom بر سایت HoloBuilder

آغاز نظارت Aecom بر سایت HoloBuilder

CLC نگران برنامه های خرید دیجیتال دولت است

CLC نگران برنامه های خرید دیجیتال دولت است

فناوری AI به نظارت بر ساخت مزرعه خورشیدی ۱۰۰ha کمک می کند

فناوری AI به نظارت بر ساخت مزرعه خورشیدی ۱۰۰ha کمک می کند

آخرین نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *