BIM کلیدی برای پس انداز داربست در Hinkley Point C

ترکیبی از BIM و مدل سازی اطلاعات داربست (SIM) حجم داربست مورد نیاز در نیروگاه هسته ای Hinkley Point C را تا ۱۵٪ کاهش داده است.ارائه دهنده خدمات فنی صنعتی Kaefer در حین ساخت آسترهای مهار داخلی خدمات دسترسی و پوشش تخصصی را ارائه می دهد و با متخصص داربست Layher کار می کند.

شان پیک ، پزشک لیایر انگلیس ، این چالش را این طور بیان میکند که هر یک از شش آستر دایره ای شامل سه حلقه فولادی به قطر ۴۸٫۲ متر و ارتفاع ۱۷ متر است. داربست به گونه ای طراحی شده است که دسترسی خارجی و داخلی را به صورت عملیات پوشش فراهم می کند و بنابراین مجبور بوده است که برنامه ساخت را بسیار دقیق دنبال کند.

با تکمیل هر سازه – شامل یک فنجان ، سه حلقه و یک گنبد – ، آن را به جزیره هسته ای منتقل می کنند. پیك توضیح داده که با انجام این فرآیند ، داربست آماده می شود تا ساختارهای بعدی و ساختارهای بعدی نیز دنبال شوند.دیواره های خارجی هر آستر مهار همچنین دارای یک سری برآمدگی های دایره ای است که باید توسط طرح داربست جا داده می شد. Jonathan Leyland ، مدیر طراحی انگلستان گفت: در طرح این برآمدگی ها در هر سازه اشتراکات کمی وجود دارد و همچنین در ابعاد نیز تنوع زیادی از قطر ۲٫۷ تا ۵۰ میلی متر وجود دارد . بنابراین ضروری است که طرح داربست برای پاسخگویی به این تنوع به اندازه کافی سازگار باشد.

میزان پیچیدگی به این معنی است که لیهر از سیستم مدل سازی ۵D یا نرم افزار سیم کارت خود استفاده کرده است. Pike توضیح داد: ”این برای شناسایی طرح بهینه داربست و روش ساخت آن مستقیماً با مدل BIM استفاده می شود. مدل BIM و مدل سیم کارت ما یکپارچه شده و بدین ترتیب هرگونه برخورد ، درگیری و مشکل را مدتها قبل از ساخت فیزیکی داربست شناسایی می کنند. این باعث صرفه جویی در وقت می شود و به بهینه سازی تدارکات و نیروی کار کمک می کند و مشتری می بیند که چه چیزی را از قبل دریافت می کند.

این بیشتر باعث می شود ساختارهای مجازی با جزئیات دقیق طراحی و از طریق مدل VR روی صفحه یا هدست VR تجسم شود ، به طوری که می توان چیدمان و حرکت در ساختار را قبل از رسیدن تجهیزات به محل ارزیابی و اصلاح کرد. تخمین زده می شود که این میزان داربست هایی را که ممکن است در غیر این صورت برای پروژه مورد نیاز بودند ، حدود ۱۵ درصد کاهش دهد.

ترور وودوارد ، مدیر بازرگانی و استراتژی Kaefer در انگلیس و ایرلند گفت: “Hinkley Point C پروژه مهمی برای Kaefer است و ما همیشه به دنبال استفاده از بهترین روش ها در روش ساخت و فناوری دیجیتال هستیم. ما تصمیم گرفتیم از تخصص طراحی داربست ۵ بعدی خود ، در کنار تجهیزات Layher و قابلیت طراحی سیم کارت ، برای دسترسی مهم و ساختارهای مهار استفاده کنیم. دسترسی به بهره وری و کارایی ضروری است ، اما مهمتر از همه ما قادر به طراحی ، مدل سازی و برنامه ریزی جنبه های مهم ایمنی مانند تهویه هستیم.

“آکادمی انقلاب صنعتی چهارم،پیشرو در امر آموزش”

شما برای مطالعه این مقاله به زبان اصلی میتوانید از لینک زیر استفاده بفرمایید:

منبع این مقاله: سایت خبری +BIM

مطالب مرتبط

کمپانی آمِی ، به عنوان ارائه دهنده خدمات نگهداری از بزرگراه های کنت ، مرحله دوم آزمایش پهپاد را آغاز کرده است که مناظر دارای بزرگراه های اطراف شبکه را بررسی می کند و نقایص و مشکلات موجود  در زیرساخت های برق و آب در شهرستان ها را شناسایی می کند. این انجمن شامل تعدادی […]

پهباد کمپانی آمِـی برای اسکن و بررسی مناظر و تاسیسات کِنت مورد استفاده قرار گرفته است

آغاز نظارت Aecom بر سایت HoloBuilder

آغاز نظارت Aecom بر سایت HoloBuilder

CLC نگران برنامه های خرید دیجیتال دولت است

CLC نگران برنامه های خرید دیجیتال دولت است

فناوری AI به نظارت بر ساخت مزرعه خورشیدی ۱۰۰ha کمک می کند

فناوری AI به نظارت بر ساخت مزرعه خورشیدی ۱۰۰ha کمک می کند

آخرین نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *