HSE

افزایش استفاده از تکنولوژی های انقلاب صنعتی چهارم در مکان های کاری بر نحوه عملکرد سلامتی و ایمنی تأثیر می گذارد.در این مورد اتفاق نظر وجود دارد که در برخی از محل های کاری ، تکنولوژی های انقلاب صنعتی چهارم به طور مستقیم برای بهبود مدیریت خطرات سلامتی و ایمنی استفاده می شود. به عنوان مثال استفاده از سنسورها و حسگرها برای نظارت بر کارگران نسبت به ریسک های محیط کار.

با این وجود معمولاً از این فناوری ها برای بهینه سازی عملیات و پیشرفت در بهره وری فرایندها استفاده می شود. در آنجا که این اتفاق می افتد ، پتانسیل ایجاد خطرات جدید سلامتی و ایمنی برای ورود به محیط کار شروع می شود.

سه ویژگی فن آوری صنعت ۴٫۰ اساسی اساسی در نظر گرفته شده است:

۱) شبکه های بی سیم و سنسورهای تشکیل دهنده سیستم ها و جریان داده های مرتبط

۲) فرایندها یا عملیات پشتیبانی شده توسط سیستم ها یا وظایف واگذار شده

۳) نرم افزارها و سخت افزارهای پشتیبان به منظور کنترل فرایندها و عملیات

فکر کردن در مورد فن آوری ها از این طریق ، داده های سازنده ، کارآیی و تجزیه و تحلیل موثر آن ، تولید بینش های عملی از آن و ارتباط این بینش ها برای تحقق یک اقدام ، همه می تواند برای استقرار مؤثر باشد.

در برخی از زمینه های کاربردی ، اخلاق ، حریم خصوصی ، امنیت داده ها و چالش های مدیریت داده نیز باید مورد توجه قرار گیرد. استقرار فن آوری های انقلاب صنعتی ۴٫۰ به طور خاص برای اهداف بهداشتی و ایمنی به هیچ وجه در برابر چنین چالش هایی مصون نیست.

آخرین نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *