دکتر مرضیه جعفری
رشته تحصیلی : دکترای فلسفه در مهندسی عمران و محیط زیست - انرژی و کارایی ساختمان دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی. کارشناسی ارشد معماری و طراحی محیط زیست دانشگاه آزاد همدان لیسانس مهندسی معماری
دانشگاه مربوطه : دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو. سان آنتونیو ، تگزاس ، ایالات متحده آمریکا (معدل: 3.91
وضعیت : دکترای مهندسی علوم زیستی
زمینه های تحقیقاتی : موسسه مهندسان برق و الکترونیک ؛ نایب رئیس زنان در مهندسی ژانویه 2018- دسامبر 2018 انجمن فرهنگی ایرانی سان آنتونیو ؛ اعضای هیئت مدیره عضو اکتبر 2017- نوامبر 2018 o انجمن دانشجویان ایران در دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو ، رئیس جمهور ژوئن 2016 - ژوئن 2017 گواهینامه ها مبانی و آینده تاسیسات برقی | دانشگاه کلرادو سیستم در Coursera اکتبر 2017- در حال حاضر
دوره های آموزشی مدرس
فیلم آموزشی گواهینامه های leed

مرضیه جعفری دکترای مهندسی علوم زیستی در حیطه ساختمان و انرژی از دانشگاه تگزاس بوده و در حال حاضر در دپارتمان پایداری شرکتی بین المللی با تخصص طراحی معماری مشغول به مشاوره تخصصی می باشد. دکتر جعفری با پیش زمینه در طراحی معماری پایدار و ساختمان های سبز به بررسی نحوه طراحی و چگونگی تاثیر طراحی بر محیط ساخت و همین طور ارتباط اجزا ساختمان با یکدیگر و محیط می پردازد. ایشان همین طور پیشینه حضور در دفتر پایداری و انرژی شهرداری شهر نیویورک به عنوان مشاور، مدیر پروژه پروژه های ساختمانی در تگزاس و همین طور محقق در پروژه جهانی Drawdown رادر کارنامه خود دارد.

در این دوره ۱۲ ساعته به معرفی ساختمان های سبز و مفاهیم پایداری خواهیم پرداخت و سپس استانداردهای LEED، EDGE، WELL، LBC، RESET، PHIUS، BREEAM را بررسی خواهیم کرد.

از آنجایی که بحث پایداری و کاهش گازهای گلخانه ای تنها محدود به بحث سبز بودن ساختمان نیست و طبق تصمیم سازمان ملل متحد همه کشورها متعهد شده اند تا تولید گازهای گلخانه ای خود را تا قبل از سال ۲۰۵۰ کاهش داده و نزدیک به صفر کنند، تصمیم بر آن شد که در این دوره آموزشی به معرفی و بررسی مفاهیم ساختمانهای سبز و پایداری، استانداردها، ضوابط و قوانین موجود در این حیطه بپردازیم.

در راستای این هدف در این دوره آموزشی بعد از بررسی مفاهیم و تاریخچه گواهینامه ها، شش سیستم گواهینامه و استاندارد ساختمانهای پایدار با جزییات و همراه با بررسی نمونه موردی پروژه های برتر شرکتهای معماری اول دنیا بحث خواهد شد. به علاوه در ارتباط با وضعیت مدارس سبز به طور مجزا در دنیا و ایران صحبت خواهیم کرد.

نهایتا با معرفی ده معیار معرف پایداری و یک ابزار سنجش پایداری پروژه از زمان طراحی تا بهره وری که توسط انجمن ملی معماران آمریکا تهیه شده است، یک پروژه را به عنوان نمونه بررسی خواهیم کرد.

در این دوره آموزشی علاوه بر آشنایی با مفاهیم، هدف بر آن بوده که فعالان حیطه ساخت و ساز که شامل مهندسان عمران، معماران، سازه، برق، مکانیک، کارفرمایان، پیمانکاران، مشاورین و غیره میباشند و همین طور دانشجویان رشته های مرتبط به نقش خود آگاه و به تاثیری که در روند کاهش گازهای گلخانه ای و گرمایش زمین دارند مطلع شوند.

آشنایی با گواهینامه های ساختمان سبز (استاندارد EDGE ، LEED و …)