مهندس هومان چگنی
رشته تحصیلی : مهندسی عمران - عمران
دانشگاه مربوطه : جهاد دانشگاهی خوزستان
وضعیت : فارغ التحصیل
زمینه های تحقیقاتی : مدل سازی اطلاعات ساخت (BIM)،پیش ساخته سازی با BIM، ساخت مدولار، قالب های پیشرفته بتنی
دوره های آموزشی مدرس
دوره-آموزشی-TEKLA-Structure-Steel.jpg

آموزش Tekla Structure Steel

نرم‌افزار تکلا استراکچرز یکی از نرم افزارهای پر طرفدار و کاربردی رشته‌ی عمران در زمینه‌ی طراحی، مدل‌سازی و تهیه‌ی نقشه‌های کارگاهی از سازه‌های فولادی و بتنی به صورت پیشرفته است. با توجه به گسترش روز افزون ساخت سازه‌های فولادی به روش صنعتی  نیاز به استفاده از این نرم افزار روز به روز افزایش می‌یابد.این نرم‌افزار ضمن فراهم‌آوری محیطی آسان و کاربرد درست، این قابلیت را دارد که تمامی نقشه‌های سازه‌ای درحد نقشه‌های کارگاهی با تمامی جزئیات و اطلاعات را کامل به‌طور خودکار و بدون نیاز به هیچ‌گونه ترسیم دستی تولید کند. بخش فولادی این نرم‌افزار معروف به Xsteel می‌باشد که این بخش نیز اتصالات فولادی را به صورت کامل و دقیق طراحی و کنترل و سر انجام ترسیم می‌کند. نرم‌افزار Tekla Structures در بخش فولادی ابزاری قدرتمند برای استفاده مهندسان سازه و تهیه‌کنندگان نقشه‌های اجرایی و سازندگان سازه‌های فلزی است که به دلایل زیر خود را در راس پیشرفته‌ترین نرم‌افزارهای گروه مهندسی سازه قرار داده است.

فیلم آموزشی Tekla Structure Steel

پکیج-آموزشی-TEKLA-Sructure-Conceret.jpg

آموزش نرم افزار Tekla Structure Concrete

نرم‌افزار تکلا استرکچرز یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای مهندسی عمران است که بوسیله آن می توان به مدل‌سازی سازه‌ای انواع مختلف سازه‌های بزرگ و کوچک صرفه نظر از پیچیدگی و نوع مصالح آنها پرداخت.

در واقع نرم‌افزار تکلا استراکچرز یک نرم‌افزار پر قدرت در حوزه مهندسی عمران است که ابزارهای کاملی را در اختیار مهندسان سازه، مدیران، مجریان و پیمانکاران قرار می‌دهد تا هرکدام از آنها به فراخور فعالیتشان بهره لازم را از این نرم‌افزار قدرتمند کسب کنند تا در پایان تیم پروژه و کارفرما به هدفشان که همان ساخت بدون نقص و با کیفیت پروژه است، دست پیدا کنند.

در همین راستا ما به جهت تحقق این هدف، برای اولین بار در ایران، اقدام به تهیه آموزش مدل‌سازی و شاپ سازه‌های بتن آرمه در نرم‌افزار تکلا استراکچرز کرده‌ایم و روش استفاده از توانایی‌های فوق‌العاده این نرم‌افزار را در مدل‌سازی و شاپ درایینگ سازه‌های بتن آرمه به مهندسان و دانشجویان عزیز ارائه کرده‌ایم.

در این آموزش ما به صورت مفصل به مدل‌سازی یک سازه بتنی ۶ طبقه به همراه خرپشته پرداخته‌ایم و در حین آموزش به مهم ترین نکات اجرایی و آیین نامه‌ای اشاره کرده‌ایم. روند مدل‌سازی را به صورت کامل آموزش داده‌ایم و در پایان به تهیه نقشه‌های اجرایی و ساخت و همچنین نحوه تهیه لیستوفر و حجم بتن مورد نیاز و سایر گزارشاتی که برای ساخت و برنامه‌ریزی و تدارکات مورد نیاز است را بررسی کرده‌ایم.

 

فیلم آموزشی Tekla Structure Concrete

پکیج اموزشی advance steel

فیلم آموزشی Advance Steel

آموزش نرم افزار ادونس استیل: کاربرد نرم افزارهای تخصصی در صنعت ساختمان روز به روز در حال افزایش است و فعالان این عرصه را ملزم میکند برای بهینه سازی فرایند کاری و انجام موفق پروژه ها از این ابزار نوین استفاده کنند. در این بین کمپانی اتودسک یکی از ارائه دهندگان این نرم افزارهاست که اکثرا با نرم افزار موفق این شرکت یعنی اتوکد آشنایی دارند. با استفاده از این نرم افزار می توانیم به طراحی دوبعدی نقشه های سازه ای بپردازیم که البته این روند با اشتباهات زیادی همراه است که لاجرم از دید طراحان و سازندگان تا زمان اجرا مخفی میماند و البته تجسم صحیحی را نمی تواند به آنها بدهد.  در این بین شرکت Graitec فرانسه اقدام به ساخت نرم افزاری بر پایه نرم افزار اتوکد نمود و توانست نرم افزار قدرتمندی به نام Advance Steel را که بر پایه پلتفرم اتوکد قراردارد و سازه را به صورت سه بعدی مدل سازی میکند، راهی بازار کند.

آموزش نرم افزار ادونس استیل: این نرم افزار خیلی زود قابلیت های خود را در طراحی، مدل سازی سه بعدی سازه ها وتولید نقشه های شاپ فولادی در بین مهندسان سازه از خود نشان داد تا جایی که کمپانی اتودسک امریکا راهی به جز خرید این نرم افزار از کمپانی فرانسوی نداشت، تا بتواند از کورس رقابت با نرم افزار تکلا استراکچرز کمپانی تریمبل عقب نماند. ویژگی نرم افزار ادونس استیل نسبت به تکلا استراکچرز کار کردن آسانتر با آنست و به ویژه اینکه کمتر مهندس عمرانی هست که با نرم افزار پایه ای آن یعنی اتوکد کار نکرده باشد. هر چند ما برای این آموزش حتی نیازی به داشتن پیش زمینه ای از اتوکد نیز نداریم و مباحث را از ابتدا تا سطوح پیشرفته ارائه نموده ایم.

شیوه آموزش در این دوره به صورت پروژه محور میباشد، به این صورت که آموزش را با  مدل سازی سه بعدی یک سازه پی میگیریم و در نهایت روش تهیه نقشه های شاپ و کارگاهی  را به صورت کاملا کاربردی و به همراه نکات خاص در ۲۹ فصل تشریح کرده ایم که اهم مطالب به شرح ذیل میباشد:

 

فیلم آموزشی Advance Steel